Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Apple chce produkować telefony wyłącznie z przetworzonych materiałów

Apple jest aktualnie jednym z czołowych producentów tworzących nowe technologie z materiałów przyjaznych dla środowiska. Kalifornijska firma z dumą przypomina o tym swoim obecnym i potencjalnym klientom. Faktem jest jednak, że nie wszystkie komponenty w wytwarzanych przez korporację urządzeniach produkowane są w sposób przyjazny dla naszej planety. Apple zapewnia, że kiedyś nadejdzie dzień, gdy firma całkowicie przestanie wykorzystywać zasoby naturalne do produkcji swoich technologii.

Firma informuje o swoich planach w Apple’s Environment Responsibility Report. Powodem, dla którego korporacja planuje całkowicie zrezygnować z korzystania z surowców wydobywanych z Ziemi, jest według raportu negatywny wpływ, jaki wytwarzanie nowej technologii ma na naszą planetę. – Faktem jest, że klimat się zmienia – czytamy. – Zasoby Ziemi nie są nieskończone. Technologia musi być bezpieczna zarówno dla ludzi, którzy jej używają, jak i dla tych, którzy stoją za jej produkcją. Nie próbujemy tego kwestionować. Naszym zadaniem jest pytać siebie, co możemy z tym robić na poszczególnych płaszczyznach naszej działalności.

Firma zapewnia, że nadejdzie moment, gdy będzie w stanie produkować nowe urządzenia składające się wyłącznie z przetworzonych materiałów, jakich jak używane telefony czy tablety.

Choć żyjemy w świecie, w którym dbanie o środowisko jest modne, recykling urządzeń elektronicznych wciąż nie jest zjawiskiem powszechnym. Zgodnie z opublikowanym w tym roku raportem United Nations University, w 2014 roku przetworzone zostało jedynie 16 procent elektronicznych odpadów na całym świecie.

Source: Ubergizmo, Cnet
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close