TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Apple dołącza do zbiórki charytatywnej z okazji Światowego Dnia AIDS

Apple dołącza do zbiórki charytatywnej z okazji Światowego Dnia AIDS

Apple zamierza upamiętnić Światowy Dzień AIDS w wielki sposób. Firma przyłączyła się do projektu (PRODUCT)RED i planuje przez najbliższe dwa tygodnie przeznaczać część ze swoich zysków na fundusz walki z tą chorobą.

(PRODUCT)RED to inicjatywa, której celem jest zebranie pieniędzy na walkę z AIDS, gruźlicą i malarią dla Global Fund. Powstała ona w styczniu 2006 roku w czasie trwania Światowego Forum Gospodarczego. Inicjatorem akcji był m.in. wokalista zespołu U2 – Bono. Do tej pory w ramach projektu pozyskano ponad 275 milionów dolarów.

Wchodząc dzisiaj na App Store można zauważyć, że ikonki wielu aplikacji są w kolorze czerwonym. Nie jest to jedynie wizualna zmiana, gdyż takie programy zawierają również nową zawartość. Dla przykładu, popularna gra „Monument Valey” ma zupełnie nowy poziom, który można zakupić wewnątrz aplikacji, a całość wydanych pieniędzy zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Oprócz tego, Apple zaplanował także specjalne specjalne akcje z okazji „Czarnego piątku” (28 listopada). W tym dniu będzie można otrzymać specjalne karty podarunkowe, uprawniające do zakupu wybranych produktów ze sklepów internetowych Apple. Firma ofiaruje również dotację na wspomniany cel charytatywny, za każdy dokonany przez klientów zakup. Apple nie sprecyzowało o jakich kwotach jest mowa, choć zgodnie ze słowami jednego z przedstawicieli korporacji, jeden zakupiony w Światowy Dzień AIDS (1 grudnia) iMac zapewni choremu czteromiesięczny zestaw leku przeciwretrowirusowego. Zbiórka potrwa do 7 grudnia 2014 roku.

Warto wspomnieć, że gigant z Cupertino nie pierwszy raz wspiera akcję (PRODUCT)RED, będąc jednym z darczyńców od 2006 roku. Od tamtego czasu zebrali oni ponad 75 milionów dolarów. Obecne starania mogą jednak tę sumę podnieść dość znacznie.

Źródło: GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
23.91%
115 głosy
7.69%
37 głosy
36.17%
174 głosy
32.23%
155 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top