Apple idzie na rekord. iPhone 6 i 6 Plus sprzedają się jak ciepłe bułki

Apple idzie na rekord. iPhone 6 i 6 Plus sprzedają się jak ciepłe bułki

Zaskoczeni? W ciągu pierwszego weekendu przedsprzedaży nowych iPhone’ów mógł paść rekord w historii smartfonów Apple’a. Model 6 Plus na niektórych rynkach jest już nie do kupienia.

Przed rozpoczęciem ostatniego weekendu koncern Apple zgodnie z zapowiedziami rozpoczął przedsprzedaż nowych iPhone’ów 6 oraz 6 Plus. Odzew klientów na ofertę zaskoczył samego producenta z Cupertino.

Oba modele telefonów można zamawiać na razie na rynkach wybranych do pierwszego etapu dostaw – między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Włoszech. Okazało się jednak, że po zamówieniu iPhone’a 6 Plus (modelu z większym ekranem o rozmiarach 5.5 cala) na dostawę trzeba będzie czekać od trzech do czterech tygodni. Powodem opóźnień jest nadspodziewanie duże powodzenie tej odmiany iPhone’a i braki w magazynach. W wypadku iPhone’a 6 z ekranem o przekątnej 4.7 cala wszystko powinno przebiegać normalnie – po złożeniu zamówienia telefon zapewne dotrze do użytkownika w okolicach 19 września, a więc w dniu, w którym nowe smartfony Apple’a mają się pojawić w sklepach na wybranych wcześniej rynkach.

Apple na razie nie wydał oficjalnego komunikatu w sprawie wysokości sprzedaży nowych iPhone’ów w miniony weekend. Nieoficjalnie mówi się jednak o rekordzie. Jeśli to prawda, to liczba zamówień musiałaby przekroczyć poziom 9 milionów sztuk – tyle bowiem w ciągu pierwszego weekendu po premierze sprzedano w przypadku iPhone’a 5S.

Źródło: ZDNet

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
34.62%
225 głosy
23.38%
152 głosy
24.62%
160 głosy
17.38%
113 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top