TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Apple, Intel i Qualcomm to najwięksi producenci układów do tabletów

Apple

Trzy koncerny dostarczają ponad 60 procent chipów dla wytwórców tabletów na całym świecie.

Ponad jedną czwartą układów (26%) koniecznych do produkcji tabletów wytwarza koncern Apple – wynika z raportu firmy Strategy Analitics. Sytuacja lidera jest jednak o tyle szczególna, że produkowane przez niego elektroniczne chipy są wykorzystywane wyłącznie do produkcji tabletów iPad.

Na drugim miejscu znajduje się obecnie Intel, który w II kwartale 2014 roku sprzedał ponad 10 milionów mobilnych układów, a jego udział w rynku wynosi 19%. Trzecie miejsce na podium przypada firmie Qualcomm dostarczającej 17% chipów służących do konstruowania tabletów.

Według analityków ze Strategy Analitics pod koniec 2014 roku wspomnianej trójce może przybyć nowy konkurent w postaci koncernu Nvidia. Może mu w tym pomóc wprowadzenie na rynek nowego 64-bitowego układu Tegra K1, który ma się charakteryzować bardzo wysoką wydajnością. Dwurdzeniowy procesor jest taktowany z częstotliwością 2.5 GHz i wyposażony w 192 rdzeni graficznych Kepler.

Źródło: Strategy Analitics

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
31.26%
201 głosy
22.24%
143 głosy
25.66%
165 głosy
20.84%
134 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top