Wiadomości

Apple, Intel i Qualcomm to najwięksi producenci układów do tabletów

Trzy koncerny dostarczają ponad 60 procent chipów dla wytwórców tabletów na całym świecie.

Ponad jedną czwartą układów (26%) koniecznych do produkcji tabletów wytwarza koncern Apple – wynika z raportu firmy Strategy Analitics. Sytuacja lidera jest jednak o tyle szczególna, że produkowane przez niego elektroniczne chipy są wykorzystywane wyłącznie do produkcji tabletów iPad.

Na drugim miejscu znajduje się obecnie Intel, który w II kwartale 2014 roku sprzedał ponad 10 milionów mobilnych układów, a jego udział w rynku wynosi 19%. Trzecie miejsce na podium przypada firmie Qualcomm dostarczającej 17% chipów służących do konstruowania tabletów.

Według analityków ze Strategy Analitics pod koniec 2014 roku wspomnianej trójce może przybyć nowy konkurent w postaci koncernu Nvidia. Może mu w tym pomóc wprowadzenie na rynek nowego 64-bitowego układu Tegra K1, który ma się charakteryzować bardzo wysoką wydajnością. Dwurdzeniowy procesor jest taktowany z częstotliwością 2.5 GHz i wyposażony w 192 rdzeni graficznych Kepler.

Źródło: Strategy Analitics

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close