Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Apple już wyprzedało pierwszą partię iPhone’ów X po minucie od rozpoczęcia przedsprzedaży

Chociaż fizycznie jeszcze żaden klient nie ma dostępu do iPhone X, to pierwsza partia 3 milionów egzemplarzy tego smartfona została już wyprzedana po minucie od rozpoczęcia przedsprzedaży. Firma poinformowała, że na kolejne urządzenia trzeba będzie poczekać do dwóch miesięcy licząc od 3 listopada.

Przedsprzedaż iPhone’a X rozpoczęła się na całym świecie kilka godzin temu, jednak zainteresowanie sprzętem przerosło oczekiwania nawet samego producenta. Produkcja kolejnych egzemplarzy może być utrudniona przez problemy dotyczące modułu Face ID, który rozpoznaje twarz użytkownika oraz innymi problemami technicznymi i brakiem podzespołów produkowanych przez innych producentów. Firma z Cupertino uspokaja i mówi, że do końca roku dostarczy klientom około 20 milionów tego urządzenia. Tymczasem musimy uzbroić się w cierpliwość.

Przypomnijmy, że iPhone X wyposażono w 5,8-calowy wyświetlacz OLED pracujący w rozdzielczości 2436 x 1125 pikseli, którego zagęszczenie pikseli sięga 460 ppi. Nad wydajnością smartfona czuwa najnowszy, 64-bitowy układ Apple 11 oraz 3 GB pamięci operacyjnej. Użytkownik na pliki dostanie 64 GB lub 256 GB, a podwójny aparat fotograficzny posiada dwie optyki po 12 megapikseli każda (przesłony f/2.4 oraz f/2.2). Nad ekranem zastosowano również optykę 12 megapikseli z przesłoną f/1.8. Z modułów łączności znajdziemy tutaj Bluetooth w wersji 5.0, WiFi v802.11 a/b/g/n/ac 2,4 i 5 GHz, GPS z A-GPS, LTE oraz NFC.

Sukces iPhone’a X jest bardzo ważny dla Apple, jednak firma stara się również zrównoważyć zapotrzebowanie na iPhone 8, które są bardziej tradycyjną propozycją na rok 2017. Pierwsze raporty sugerują, że iPhone 8 i 8 Plus sprzedają się gorzej w porównaniu z urządzeniami ubiegłorocznymi w analogicznym okresie po premierze. Czyżby hype na smartfony z jabłuszkiem pomału mijał?

Source: Theguardian
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close