TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Apple króluje w sprzedaży smartfonów w 2018

Według raportu opublikowanego przez firmę Strategy Analytics smartfony z „jabłuszkiem” wiodą prym w liczbie egzemplarzy sprzedanych podczas pierwszego kwartału 2018. Najnowsze iPhone’y zajęły całe podium, a pierwsze urządzenie z Androidem widnieje dopiero na piątym miejscu.

Na pierwszym miejscu znalazł się gorąco przyjęty iPhone X z 16 milionami sprzedanych jednostek. Za nim plasują się iPhone 8 oraz 8 Plus, które sprzedały się w ilości odpowiednio 12,5 oraz 8,3 miliona. Co ciekawe, nawet nieco starszy smartfon Apple’a – iPhone 7 – wciąż doskonale sobie radzi. Ten model zakupiło 5,6 miliona klientów na całym świecie, co plasuje go na czwartym miejscu.

Tuż za iPhone’em 7 znalazł się Xiaomi Redmi 5A, jeden z najtańszych smartfonów z Androidem na świecie. Ten model jest popularny przede wszystkim w Indiach i w Chinach. Jego sprzedaż wyniosła 5,4 miliona. Dopiero za nim, z wynikiem 5,3 mln, znalazł się najnowszy flagowiec Samsunga – Galaxy S9 Plus. Warto zauważyć jednak, że koreański gigant wydał swoje najnowsze topowe smartfony dopiero pod koniec kwartału, więc miały one dużo mniej czasu na uzyskanie dobrych wyników niż iPhone X. Według ekspertów S9 w najbliższych miesiącach przegoni jubileuszowego flagowca Apple’a.

Globalna sprzedaż smartfonów zmalała w porównaniu z tym samym okresem w 2017 roku o 2,4%. Ich całkowita ilość szacowana jest na 345 milionów. Zajmujące pierwsze cztery miejsca rankingu smartfony Apple’a odpowiadają za 12,3% z tej liczby, czyli ok. 42 miliony. Pomimo stopniowego spadku sprzedaży smartfonów firma z Cupertino zdołała utrzymać trend rosnącej popularności.

Źródło: Strategy analytics

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top