Apple ma robota, który dba o środowisko naturalne

Poznajcie Liama – robota rozbierającego iUrządzenia, który jest jedną z wielu inicjatyw Apple mających na celu troskę o kondycję środowiska.

Apple podchodzi do ochrony środowiska naturalnego ze szczególną troską, o czym mogliśmy się przekonać w trakcie konferencji, na której prezentowany był iPhone SE i nowy iPad Pro. Firma pochwaliła się między innymi, że opakowania do ich produktów są w 99% wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu, a 93% fabryk korzysta z energii odnawialnej. Największą uwagę skupił jednak robot Liam, którego działanie przedstawiono na krótkim, 1-minutowym filmiku. Maszyna zajmuje się demontażem iPhone’ów i iPadów, a także pozyskiwaniem i segregowaniem części (aż do najmniejszej śrubki), które następnie zostają przetapiane i mogą być ponownie wykorzystane w produkcji przyszłych urządzeń oraz innych produktów. Dla Liama rozebranie smartfona jest kwestią sekund – w ciągu godziny potrafi dokonać rozbiórki 350 sztuk.

Źródło: Apple

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
50%
1 głosy
50%
1 głosy
0%
0 głosy

Autor: Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze

[mc4wp_form id="56821"]
Top