Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Apple może sprzedać prawie 72 miliony iPhone’ów w tym kwartale

Tak przynajmniej twierdzą analitycy. Biorąc jednak pod uwagę, że już za kilka dni Czarny Piątek, a za niecały miesiąc święta, takie liczby nie powinny nikogo dziwić. Prawdziwe zakupowe szaleństwo dopiero się zacznie.

Ming-Chi Kuo, przedstawiciel firmy analitycznej KGI Securities stwierdził, że według jego prognoz Apple sprzeda 71.5 miliona iPhone’ów w trakcie tego kwartału – głównie za sprawą dużego zainteresowania konsumentów iPhone’em 6. Jeśli przewidywania te się sprawdzą, będzie to wartość o 40% wyższa niż w analogicznym okresie 2013 roku (51 milionów) i ponad 80 procentowy skok względem 39.3 miliona sprzedanych urządzeń w poprzednim kwartale bieżącego roku.

Zdaniem Kuo, iPhone 6 będzie przewodził stawce, stanowiąc niemal 60% (41.7 miliona) sprzedanych w IV kwartale smartfonów Apple. Urządzenie to jest jednocześnie reprezentantem zmian w firmie z Cupertino oraz zwrotem w kierunku smartfonów z dużymi ekranami. Podczas gdy najwięksi konkurenci dostarczali klientom modele z coraz to większymi wyświetlaczami, Apple nadal tkwiło w „czterocalowej erze”. Był to jeden z powodów słabnącego popytu na iPhone’y i utraty części rynku przez amerykańską korporację.

news-iphone-sprzedażA jak wygląda sytuacja 5.5 calowego iPhone’a 6 Plus? Według Kuo, smartfon sprzeda się w zaledwie 15 milionach egzemplarzy. I bynajmniej nie chodzi tutaj o brak zainteresowania tym modelem. Analityk twierdzi, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem i problemami produkcyjnymi, Apple nie będzie w stanie dostarczyć wystarczającej liczby iPhone’ów 6 Plus.

Święta są zawsze okresem wzmożonego zainteresowania produktami, nie powinno więc zatem dziwić, że zdaniem Ming-Chi Kuo sprzedaż iPhone’ów spadnie w trakcie pierwszego kwartału 2015 roku, gdy zakupowe szaleństwo już minie. Zgodnie z jego przewidywaniami, sprzedaż iPhone’a 6 spadnie do 21.6 miliona, zaś model 6 Plus znajdzie jedynie 10.2 miliona nabywców. Również iPhone 5S zaliczy spadek z 8.8 miliona sztuk w tym kwartale, do 7.3 miliona pod koniec następnego. Natomiast w przypadku modeli 5C i 4S przewiduje się, że sprzedaż wzrośnie w I kwartale 2015 roku, choć nie sprecyzowano, o jakich wartościach mowa.

Źródło: Cnet

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close