TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Apple na pomarańczowym świetle

Apple na pomarańczowym świetle

Apple otrzymał od chińskich instytucji część pozwoleń wymaganych do wejścia z ofertą iPhone’a 6 na tamtejszy rynek. Ale to wciąż nie oznacza zielonego światła dla koncernu z Cupertino.

W kilkunastu krajach na świeci ruszyła sprzedaż iPhone’6 i iPhone’a 6 Plus. Fani produktów Apple’a ustawiają w długich kolejkach przed sklepami po to, by kupić swój wymarzony smartfon rodem z Cupertino. Jest jednak wielki obszar globu, zamieszkany przez setki milionów ludzi, w którym przyszłość sprzedaży iPhone’ów wciąż stoi pod znakiem zapytania. Ten kraj to Chiny.

Chińskie władze poinformowały, że nowe smartfony Apple’a – iPhone’y 6 dopiero teraz otrzymały dwa ważne pozwolenia przybliżające wprowadzenie tych urządzeń na chiński rynek.

W oświadczeniu Chińczycy podali, że cztery modele iPhone’a 6 oznaczone symbolami A1586, A1589, A1524 oraz A1593 uzyskały certyfikat 3C (China Compulsory Certification) oraz pozwolenie na sprzedaż od chińskiego odpowiednika naszego Urzędu Komunikacji Elektronicznej, czyli narodowego regulatora rynku telekomunikacyjnego. Wspomniany certyfikat 3C jest chińskim odpowiednikiem europejskiego systemu CE, który musi uzyskać każdy produkt wprowadzany na rynek UE.

news-apple-iphone6-4 Apple na pomarańczowym świetle

Wspomniane zgody nie oznaczają jednak, że Chińczycy mogą już ruszyć do sklepów po wymarzony model nowego iPhone’a. Na przeszkodzie wciąż stoi konieczność uzyskania licencji na funkcjonowanie w chińskim systemie sieci telekomunikacyjnych. Na tę zgodę Apple wciąż czeka. I tak jednak wydaje się, że koncern z Cupertino zrobił spory krok naprzód w walce o wejście na chiński rynek z iPhone’ami 6. Jeszcze niedawno mówiło się bowiem o tym, że władze w Pekinie patrzą niechętnie na ekspansję Apple‘a na swoim terenie i cały proces certyfikacji może potrwać o wiele dłużej. Na tyle długo, że jako rynkową premierę iPhone’ów 6 w Państwie Środka podawano nawet początek 2015 roku. Teraz wszystko wskazuje na to, że odbędzie się to nieco wcześniej.

Źródło: Digits

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
31.37%
202 głosy
24.84%
160 głosy
19.41%
125 głosy
24.38%
157 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top