Apple opracowuje własny układ graficzny

Serwis Fudzilla podaje, że Apple pracuje nad autorskim układem GPU dla urządzeń mobilnych, co pomogłoby firmie jeszcze skuteczniej konkurować na rynku, a przy okazji osiągnąć wymierne korzyści finansowe.

Apple od lat tworzy własne procesory, bazujące na architekturze rdzeni ARM, a od czasów iPhone’a 5S i układu Apple A7 również rozwiązania 64-bitowe. Naturalną koleją rzeczy wydaje się więc powtórzenie sukcesu na polu jednostek graficznych. W tym przypadku jednak Apple jest całkowicie zależne od Imagination Technologies, które dostarcza mu chipy PowerVR. Według najnowszych doniesień ma się to zmienić, choć na pierwsze rezultaty uniezależnienia firmy z Cupertino w segmencie GPU możemy poczekać jeszcze sporo czasu. Portal Fudzilla informuje, że prace trwają już od kilku lat, a na ich efekty potrzeba zapewne kolejnych kilku. Odpada zatem możliwość pojawienia się nowego, autorskiego układu graficznego w przyszłorocznym iPhone’ie 7. Niewątpliwie jednak Apple dąży do tego, aby zwiększyć marżę generowaną na smartfonach i tabletach, jeszcze lepiej zoptymalizować koszty oraz projektować możliwie jak najwięcej komponentów dla swoich produktów, podobnie jak inni giganci branży technologicznej – m.in. Samsung czy Huawei.

Źródło: Fudzilla

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
42.86%
3 głosy
14.29%
1 głosy
28.57%
2 głosy
14.28%
1 głosy

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze