Wiadomości

Apple patentuje zagięty ekran i nową metodę blokady urządzeń

Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych przyznało Apple patent na zakrzywiony wyświetlacz, który w dodatku byłby elastyczny, stwarzając niemal nieograniczone możliwości przy tworzeniu nowych smartfonów. Inny z nowo nabytych patentów odnosi się z kolei do autoryzacji urządzeń gestami.

Przy rosnącej popularności smartfonów z zagiętym ekranem, kwestią czasu było zainteresowanie się tą technologią przez innych producentów. Samsung jako pierwszy zaczął ich tworzenie, czego efektem był zeszłoroczny model Galaxy Note Edge, a następnie S6 Edge i S6 Edge Plus. Na podobny pomysł wpadło BlackBerry, którego nadchodzący smartfon z Androidem (BlackBerry Priv) czerpie pełnymi garściami z tej wciąż nierozpowszechnionej koncepcji. Swego czasu dowiedzieliśmy się też, że Huawei myśli nad stworzeniem własnego, zagiętego panelu, który miałby się znaleźć w przyszłych flagowych modelach chińskiego koncernu. Być może teraz nadszedł czas na Apple i chociaż są to tylko patenty i schematy, których realizacji jeszcze długo możemy nie doczekać, kolejne modele iPhone’ów mają szansę wprowadzić pewną rewolucję i wygląda to całkiem obiecująco. Otrzymany przez firmę z Cupertino patent obejmuje zakrzywiony i giętki ekran, dzięki któremu Jony Ive i zespół projektantów mogliby popuścić wodzę fantazji i stworzyć smartfon o ciekawych, niespotykanych dotąd kształtach. Apple mogłoby nawet wyprodukować w pełni szklanego iPhone’a, w którym wszelkie fizyczne przyciski zostałyby zastąpione przez technologię 3D Touch. Co więcej, taki panel, ze względu na swoją budowę, pokazywałby więcej treści niż aktualne rozwiązania konkurencji, bez konieczności zwiększania jego rozmiaru. news-apple-patent-blokada_gestami-1Drugi z uzyskanych patentów odnosi się do systemu autoryzacji opartej na gestach, który w połączeniu z 3D Touch pozwoliłby na jeszcze skuteczniejsze zabezpieczenie urządzenia. W przeciwieństwie do znanej z Androida blokady znakiem, w której trzeba naciskać na odpowiednie kropki w ustalonej wcześniej kolejności, metoda od Apple rozpoznawałaby również, w jaki sposób te kropki są naciskane – np. poprzez pojedyncze tapnięcie lub długie wciśnięcie.

Źródło: Patently Apple

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close