Wiadomości

Apple Pay niezwykle popularne wśród użytkowników Apple Watch

Opublikowany przez Wristly raport dowodzi, że przyjęcie Apple Pay przez posiadaczy Apple Watcha jest bardzo imponujące i równie zaskakujące. Użytkownicy zegarka są bardziej skłonni do płacenia za zakupy przy pomocy wspomnianej usługi niż innymi metodami.

Przeprowadzona na tysiącu osób ankieta wykazała, że 19% posiadaczy Watcha właśnie na nim po raz pierwszy zetknęła się z Apple Pay, zaś 80% użytkowników miało już okazję skorzystać z mobilnych płatności w przeszłości. Regularne korzystanie z usługi wyraziło 78% osób mających Apple Watcha twierdząc, że używa jej przynajmniej raz na tydzień. Wśród przebadanych osób znalazło się też 20% respondentów, którzy jeszcze nie mieli okazji wypróbować Apple Pay, jako główny powód podając brak wsparcia dla ich banku. Jedynie około 5% użytkowników Apple Watch stwierdziło, że raczej nie skorzysta z Apple Pay. Co bardziej zaskakujące, aż 62% posiadaczy smartwatcha preferuje dokonywanie transakcji ze sprzedawcami umożliwiającymi płacenie przez Apple Pay, aniżeli innymi, którzy jeszcze tej usługi nie wprowadzili. Natomiast 86% ankietowanych przy płaceniu za zakupy w pierwszej kolejności sprawdza, czy jest możliwość skorzystania z systemu Apple.

Źródło: TechCrunch

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close