Wiadomości

Apple poddane dochodzeniu w sprawie homoseksualnych ikon Emoji

W Rosji trwa śledztwo przeciwko Apple w sprawie rzekomego „nielegalnego promowania” homoseksualizmu. Krajowi eksperci medycyny sądowej zamierzają sprawdzić w tym celu preinstalowane na urządzeniach z iOS ikony Emoji, przedstawiające pary i małżeństwa tej samej płci.

Rosyjscy urzędnicy z Kirowa założyli sprawę po otrzymaniu skargi od adwokata, Yaroslava Mikhailova, zdaniem którego Apple pogwałciło prawo i przepisy o zakazie rozpowszechniania homoseksualności wśród nieletnich. Wszystko rozchodzi się o nowe, bardziej zróżnicowane ikony Emoji, które zostały zaprezentowane wraz z iOS 8.3 i są obecne w kolejnych wersjach systemu. Oskarżenie zostało ponoć wniesione w sierpniu, kiedy to kopie pisma obrazkowego zostały rozesłane do regionalnych ekspertów medycyny sądowej. Ostateczna decyzja co do tego, czy rzeczywiście doszło do złamania prawa i czy Emoji mogą zostać zakwalifikowane jako „gejowska propaganda” należy właśnie do nich. news-apple-emoji-noweJeśli Apple zostanie uznane za winne, otrzyma karę pieniężną w wysokości od 800 tysięcy do miliona rubli (12 do 15 tysięcy dolarów), a możliwe jest także zablokowanie wszelkiej działalności firmy na terenie Rosji na okres trzech miesięcy. Jednocześnie nie jest to pierwsze tego typu oskarżenie. W zeszłym roku, prawodawca Vitaly Milonov optował za tym, aby produkty Apple zostały wycofane ze sprzedaży w kraju, ponieważ szef kalifornijskiego koncernu – Tim Cook – jest gejem.

Źródło: RT

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close