TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Apple przegrywa rozprawę o dawne patenty związane z pagerami

Apple przegrywa rozprawę o dawne patenty związane z pagerami

Prawdopodobnie jedną z największych „wojen” o patenty był spór, jaki Apple prowadził z Samsungiem. Okazuje się jednak, że firma z Cupertino ma kolejne zmartwienie i zmuszona będzie zapłacić karę za złamanie kilku licencji.

Decyzją sądu, w wyniku naruszenia patentów należących do Mobile Telecommunications Technology (MTel), Apple musi zapłacić prawie 24 miliony dolarów odszkodowania. Jednocześnie wyrok ten to zaledwie 10% tego, o co wnosili prawnicy MTel. Apple zaprzeczyło jakoby doszło do naruszenia patentów dodając, że MTel w przeszłości zachowało się nieuczciwie, starając się przypisać sobie zasługi m.in. za ikony Emoji. Adwokat firmy, Brian Ferguson stwierdził przed sądem, że licencje te były nieprawomocne, gdy zostały wprowadzone w latach 90-tych dodając – „Gdyby okazało się, że jest inaczej to MTel należał się co najwyżej milion dolarów”.

Wspomniane patenty (sprawa dotyczyła sześciu z nich) zostały wprowadzone w połowie lat 90-tych. Oznacza to, że część z nich straciła ważność, zaś pozostałe czeka taki sam los już niedługo. Warto wspomnieć, że zgodnie z orzeczeniem sądu Apple użyło technologii Skytel (znanej z pagera SkyTel 2-Way, który był określany mianem „smartfona swoich czasów”) bez pozwolenia w iPhone’ach i innych urządzeniach.

Co ciekawe, od 2012 roku MTel pozwał Amazon, AT&T, Blackberry, Clearwire, Leap Wireless, LG Electronics, Sprint Nextel, HTC, ZTE, T-Mobile, United Parcel Service oraz Samsunga. Rozprawa sądowa ostatniej z wymienionych firm ma się zacząć 15 grudnia bieżącego roku. Jak więc widać, lista oskarżonych jest całkiem pokaźna.

Obecnie Mobile Telecommunications Technology jest firmą należącą do konsorcjum United Wireless Holdings i odpowiada za zarządzanie systemem przywoławczym SkyTel oraz jego dystrybucją do klientów.

Źródło: Arstechnica

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
28.14%
150 głosy
24.95%
133 głosy
26.45%
141 głosy
20.46%
109 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top