Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Apple przygotowuje nowe, funkcjonalne paski dla swych smartwatchów

Firma z Cupertino złożyła patent (nr 2017-0084133) dotyczący bransolet do inteligentnych zegarków swej produkcji, które pozwolą na więcej niż tylko zamocowanie urządzenia na nadgarstku.

W jaki sposób nowe bransolety wzbogacą Apple Watch?

Możliwości wykorzystania inteligentnego paska jest sporo – na nowo dostępnej użytecznej przestrzeni można będzie wyświetlać powiadomienia, dane z aplikacji monitorujących wysiłek, a także postęp obecnie wykonywanego działania, na przykład pobierania pliku. Nowa bransoleta posłuży również do informowania użytkownika o pozostałym ładunku baterii czy też odległości do celu ustawionego w aplikacji nawigacji. Wewnątrz mają znaleźć się między innymi takie podzespoły moduł karty SIM, aparat, głośnik, termometr czy moduł GPS, co czyniłoby z świeżo opatentowanych pasków do Apple Watch bardzo wielofunkcyjne dodatki – można by wręcz stwierdzić, że sprawdziłyby się również jako samodzielne urządzenia.
blank

Metoda działania

Główną rolę w nowym akcesorium od Apple będzie grać mały wyświetlacz LED ulokowany tuż pod ekranem samego smartwatcha, wspomagany przez samodzielny procesor. Jedną z największych zalet takiego rozwiązania będzie dłuższy czas pracy zegarka na jednym ładowaniu, jako że w celu sprawdzenia interesujących nas danych nie będzie potrzebne wybudzenie ekranu.

Oczywiście nie wszystkie patenty materializują się jako faktycznie stosowane rozwiązania. Czas pokaże, czy Apple faktycznie wprowadzi do sprzedaży inteligentne paski dla inteligentnych zegarków. Na razie firma dodaje do swojego asortymentu kolejne, niestety standardowe, bransolety – w ostatnich dniach do obecnie oferowanych dołączyły trzy nowe warianty: kolorowy pasek z plecionego nylonu, klasyczny skórzany pasek, a także sportowy, z lekkiego fluoroelastometru, sygnowany logo Nike.

Source: Orange
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close