Wiadomości

Apple przygotowuje się do premiery nowego smartfona. Czy to iPhone SE 2?

iPhone SE wyróżnia się na tle innych smartfonów Apple’a swoim małym rozmiarem – dzięki temu faktowi zagrabił sobie wierną rzeszę fanów, którzy nie potrzebują ekranu o przekątnej rzędu 6 cali. Od czasu jego premiery w 2016 roku minęło jednak już trochę czasu, a nieustannie mknący do przodu rynek mobilny zdążył się znacznie zmienić. To oznacza, że pora na odświeżenie małego wojownika Apple’a. Nowe wydanie iPhone’a SE może pojawić się na rynku już w maju.

Do bazy danych Eurazjatyckiej Komisji Ekonomicznej trafiło kilka nowych modeli Apple’a. Zazwyczaj jest to znak, że od premiery dzieli nas mniej więcej miesiąc – tak było m.in. w przypadku iPada czy też inteligentnego głośnika HomePad. Wpis w bazie zawiera jedenaście nowych identyfikatorów modeli iPhone’ów: A1920, A1921, A1984, A2097–A2099 oraz A2101–A2106. Na razie jest zdecydowanie zbyt wcześnie na premierę następców iPhone’a 9 czy iPhone’a X, co pozwala z dużą pewnością myśleć, że chodzi właśnie o SE 2. Liczba identyfikatorów jest związania z liczbą dostępnych opcji kolorystycznych i pamięciowych. Jedyną dodatkową informacją jest obecność systemu iOS w wersji 11.

iphonese2-eec

Choć nowy iPhone SE prawdopodobnie nie będzie się znacznie różnił rozmiarem od poprzednika, spodziewamy się, że Apple zdecyduje się na odchudzenie ramek ekranu, co pozwoli na uzyskanie większej powierzchni użytkowej. Czeka nas także nowy procesor oraz powiększenie ilości dostępnej pamięci operacyjnej oraz miejsca na dane użytkownika. Nowy smartfon może zostać zaprezentowany podczas konferencji WWDC, która rozpoczyna się 4 czerwca. Jeśli jest to jednak tylko stopniowe ulepszenie w stosunku do oryginalnej edycji iPhone’a SE, bardziej prawdopodobna jest skromniejsza premiera w drugiej połowie maja.

Pierwsze wydanie iPhone’a SE korzystało z 4-calowego ekranu LCD o rozdzielczości 640 na 1136 pikseli, 2-rdzeniowego procesora Apple A9, 2 GB RAM-u i 16/32/64/128 GB pamięci wewnętrznej, a rozdzielczości jego aparatów to 1,2 MP z przodu i 12 MP z tyłu. Polskie ceny na oficjalnej stronie Apple’a rozpoczynają się od 1 729 zł.

Source: Phonearena
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close