TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Apple sfinansuje nową fabrykę wyświetlaczy Japan Display

Apple sfinansuje nową fabrykę wyświetlaczy Japan Display

JDI otrzyma spory zastrzyk gotówki od giganta z Cupertino, który zamierza wspomóc Japończyków w budowie nowego zakładu produkującego wyświetlacze dla urządzeń mobilnych, uściślając – iPhone’ów.

Japan Display Inc. to spółka joint venture zrzeszająca firmy Sony, Toshiba i Hitachi, wsparta przez rząd Japonii oraz największy na świecie producent ekranów dla urządzeń mobilnych. W tym roku firma zamierza przeznaczyć prawie 1.7 miliarda dolarów w budowę zupełnie nowej fabryki w rejonie Ishikawa, znajdującym się w centrum Kraju Kwitnącej Wiśni. Apple ma pokryć lwią część tej kwoty i w sumie nie powinno to dziwić. Źródła na które powołuje się Reuters donoszą, że zakład przemysłowy będzie (niemal ekskluzywnie) produkować panele dla przyszłych iPhone’ów, a JDI zostanie najważniejszym ich dostawcą dla amerykańskiej firmy.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Apple finansuje czyjś biznes, przedsięwzięcie lub obiecujące produkty. W przeszłości zastrzyk finansowy otrzymał od nich Sharp, a inwestycja poszła w zakłady produkcyjne, których zadaniem miało byc wytwarzanie wyświetlaczy dla iPadów. Mimo to, Japończycy w dalszym ciągu napotykają problemy z dostosowaniem paneli IGZO do wielkości tych tabletów.

Źródło: Reuters

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
29.3%
46 głosy
26.11%
41 głosy
22.29%
35 głosy
22.3%
35 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top