Apple szuka inżynierów do produkcji autorskich układów graficznych

test-Apple-Iphone6-11

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Apple kończy współpracę z brytyjskim producentem Imagination Technologies, który udzielał firmie licencji na układy graficzne dla iPadów i iPhone’ów. Kalifornijska korporacja rozpoczyna realizację planu tworzenia autorskich projektów chipów. W sieci pojawiły się propozycje pracy dla osób, które stworzą od podstaw procesory graficzne dla Apple’a.

Jak podają źródła, brytyjski oddział firmy poszukuje aktualnie 12 osób na stanowisko w branży Hardware Engineering. 11 na 12 tych stanowisk jest związanych z projektowaniem GPU. Dla przykładu, wykonawca jednej z proponowanych profesji – Engineering Program Manager – dołączy do „nowo formowanego zespołu odpowiedzialnego za projektowanie grafiki” i będzie pracował nad chipami „od idei aż po krzem”.

Apple poszukuje talentów do swojego zespołu, ponieważ chce samodzielnie tworzyć procesory graficzne do nowych urządzeń mobilnych. Kilkuletnia współpraca z Imagination Technologies zostaje zakończona – w ciągu kolejnych 24 miesięcy wygasną zamówienia od kalifornijskiej korporacji na podzespoły od Imagination. Zdaniem brytyjskiego producenta, firma nie chce już więcej wykorzystywać tworzonych przez niego chipów, ponieważ planuje zwiększyć kontrolę nad swoimi technologiami.

Źródło: Ubergizmo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top