Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Apple udostępnił system iOS 8

Wraz z pojawieniem się na rynku nowych modeli iPhone’a 6 Apple oddał w ręce użytkowników system operacyjny iOS 8. Rewolucji nie przynosi, ale oferuje wiele przydatnych nowości.

Apple sam określa iOS 8 mianem aktualizacji poprzedniego systemu operacyjnego, czyli iOS 7, który w momencie wprowadzenia narobił sporo zamieszania na rynku oprogramowania dla urządzeń mobilnych. Okazuje się, że termin aktualizacja jest w tym przypadku uzasadniony, bowiem na pierwszy rzut oka w wyglądzie samego systemu nie zaszły istotne zmiany. O kolejnych nowościach można się przekonać dopiero po dokładniejszym zajrzeniu w konkretne funkcje oferowane przez iOS 8.

news-apple-ios8-2

Wśród najważniejszych zmian trzeba wymienić nowy system komunikacji o nazwie iMessage, który teraz pozwala nie tylko na wysyłanie wiadomości tekstowych, ale także nagrań dźwiękowych, a nawet krótkich filmów wideo. Pojawiły się także nowe narzędzia do edycji zdjęć robionych wbudowanym aparatem fotograficznym. Teraz możliwe jest nie tylko kadrowanie obrazu oraz stosowanie wbudowanych filtrów, ale także obróbka kolorów i nasycenia światła na zdjęciach.

Ciekawą funkcją wprowadzoną w iOS 8 jest Family Sharing. Pozwala ona na szybkie udostępnianie innym użytkownikom (na przykład rodzinie lub znajomym) określonych treści za pomocą konta w iTunes (do każdego konta może mieć obecnie dostęp nawet 6 osób). Family Sharing umożliwia też kontrolę rodzicielską nad internetowymi zakupami. Oznacza to, że dziecko kupując konkretną aplikację lub grę w iTunes albo AppStore będzie musiało uzyskać potwierdzenie transakcji ze strony rodziców.

Wielu użytkowników urządzeń Apple może ucieszyć fakt, że w systemie iOS 8 możliwe jest instalowanie klawiatur pochodzących od zewnętrznych producentów (na przykład Swipe czy SwiftKey).

Innym przydatnym narzędziem, które ma duży wpływ na ergonomię pracy w środowisku Apple jest Handoff. Pozwala ono na kontynuowanie pracy z określoną aplikacją (na przykład przeglądarką Safari lub pakietem iWork) w dowolnym urządzeniu z systemem iOS 8 lub OS X Yosemite (zapowiadanym na październik 2014 roku).

iOS 8 został przystosowany do wszystkich modeli Apple od iPhone’ 4S wzwyż (iPhone 5, iPhone 5C oraz iPhone 5S), a także tabletów iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Air oraz iPad mini i iPad mini 2. Należy jednak wspomnieć, że szybkość działania oprogramowania oraz dostępność nowych funkcji może różnić się w zależności od wieku danego modelu.

– Oto lista niektórych najważniejszych zmian wprowadzonych w systemie:
– Szybkie wysyłanie wiadomości audio, zdjęć lub wideo jednym dotknięciem i przesunięciem palca
– Opcje wiadomości grupowych: zmienianie nazwy rozmowy, dodawanie i usuwanie kontaktu oraz opuszczanie rozmowy
– Narzędzia inteligentnej edycji zdjęć, pozwalające korygować ekspozycję i kolory jednym ruchem palca
– Narzędzia precyzyjnej korekcji ekspozycji, jasności, kontrastu, świateł, cieni i innych aspektów zdjęcia
– Obsługa klawiatur innych firm
– Nowy program Zdrowie, oferujący czytelny pulpit z danymi dotyczącymi zdrowia i aktywności
– Udostępnianie zakupów z iTunes Store, iBooks Store i App Store maksymalnie sześciu członkom rodziny
– Funkcja Handoff, pozwalająca kontynuować rozpoczętą czynność na innym urządzeniu
– Wyświetlanie sugestii bazujących na artykułach Wikipedii, pobliskich miejscach, seansach filmowych (tylko Stany Zjednoczone), popularnych witrynach oraz ofercie App Store, iTunes Store i iBooks Store
– Łatwe przechodzenie między wersjami roboczymi i skrzynką Przychodzące jednym pociągnięciem palca w dół na wersji roboczej
– Interaktywne powiadomienia dla Wiadomości, Mail, Kalendarza, Przypomnień i wybranych programów innych firm
– Wyświetlanie użycia baterii według programu

Źródło: Apple

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close