Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Apple Watch 3: kilka ciekawych pomysłów

Kolejna edycja Apple Watch 3 raczej nie przyniesie rewolucyjnych zmian. Wygląda na to, że smartwatch, którego premiera przewidziana jest w trzecim kwartale 2017 roku, w stosunku do swojego poprzednika będzie różnił się jedynie większą wydajnością i bardziej pojemną baterią.

Zgodnie z cyklem życia produktów Apple’a można przypuszczać, że Apple Watch 3 będzie debiutował na rynku we wrześniu 2017 roku, są jednak sygnały sugerujące przesunięcie premiery na przyszły rok.

Poważne zmiany nastąpiły już wraz z drugą edycją Apple Watch – inteligentny zegarek został wyposażony m.in. w GPS, jaśniejszy od poprzednika ekran i dwurdzeniowy procesor. Prawdopodobnie nowy Apple Watch zostanie wyposażony w kamerę, która umożliwi prowadzenie rozmów wideo. Nie jest jasne, czy zmieni się typ wyświetlacza stosowanego w inteligentnych zegarkach Apple’a. Być może amerykańska firma zdecyduje się na ekran AMOLED, zamiast dotychczas wykorzystywanych paneli LCD. Cieńszy wyświetlacz umożliwi zamontowanie większej baterii.

Atrakcje tkwią w szczegółach

Jeśli doszukiwać się w kolejnej edycji smartwatcha Apple’a rewolucji, to nastąpią raczej kosmetyczne zmiany: większa bateria i bardziej wydajny procesor. Za to wiele nowinek może wydarzyć się w bliskim otoczeniu smartwatcha. Wniosek o przyznanie patentu, złożony przez Apple w 2013 roku (zatwierdzony w styczniu 2016 roku) sugeruje wykorzystanie magnetycznych zaczepów w opasce inteligentnego zegarka. Nie posłużą one wyłącznie do utrzymywania zegarka na nadgarstku. Będą mogły być również wykorzystane w roli ochronnego etui, okalającego Apple Watcha, spełnią również rolę podstawki dla inteligentnego zegarka. W razie czego można będzie też odłożyć zegarek na… lodówkę lub ekran laptopa, o ile znajdą się tam metalowe części, do których przyczepi się magnes.

Nowy Apple Watch 3 może też okazać się urządzeniem bardziej autonomicznym od swojego poprzednika. Wiemy, że Apple skupia swoje działania na rozwoju działu urządzeń służących do pomiarów zdrowotnych, co może oznaczać większy zestaw sensorów w kolejnym Apple Watchu lub kolejny, niezwiązany z dotychczasowym portfolio urządzeń Apple’a projekt. A może jednak doczekamy się okrągłego Apple Watcha?

Żródło: Macworld, Apple Insider

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close