Wiadomości

Apple Watch doczekał się już ponad tysiąca aplikacji

W liście wysłanym do wszystkich pracowników CEO Apple, Tim Cook pochwalił się, że powstało do tej pory ponad tysiąc aplikacji specjalnie dedykowanych pierwszemu smartwatchowi amerykańskiego giganta. Liczba ta robi niemałe wrażenie, gdy weźmie się pod uwagę, że premiera Apple Watch dopiero przed nami.

W zeszłym tygodniu App Store otworzył się na aplikacje przeznaczone dla inteligentnego zegarka Apple. Od tego momenu, w ciągu zaledwie czterech dni deweloperzy wrzucili do sklepu swoje, przygotowywane w pocie czoła i pod czujnym nadzorem Apple, programy, których ogólna liczba przekroczyła pierwszy tysiąc. To oczywiście dopiero początek i zapewne każdego dnia będzie ich przybywać całkiem sporo. I wszystko to na kilkanaście dni przed oficjalnym debiutem urządzenia. Pokazuje to też, że twórcom nie przeszkadzają restrykcyjne zasady tworzenia aplikacji, jakimi zostali obłożeni przez Apple. Mowa tu m.in. o regule 10 sekund, zgodnie z którą wszystkie programy mają w ciągu określonego czasu przekazać użytkownikowi jak najwięcej informacji – krótko i treściwie. news-apple-watch-2List szefa Apple ujawnia również, że każdy z pracowników firmy otrzymuje 50-procentową zniżkę na zakup Apple Watch i Apple Watch Sport. Natomiast Ci, którzy mają bardziej wysublimowany gust i kierują wzrok w stronę najdroższej wersji zegarka – Apple Watch Edition – mogą liczyć na 550 dolarów upustu, co nie zmienia jednak faktu, że cena tego wariantu i tak kształtuje się na poziomie od 10 do 17 tysięcy dolarów. Apple Watch trafi do sprzedaży 24 kwietnia tego roku. Na początku będzie dostępny w Australii, Hong Kongu, Kanadzie Japonii, Chinach, Wielkiej Brytanii, USA, Francji oraz Niemczech.

Źródło: 9to5Mac

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close