Apple wybuduje futurystyczną siedzibę w Sunnyvale

Apple wybuduje futurystyczną siedzibę w Sunnyvale

Apple doszło do porozumienia z Landbank Investments w sprawie dzierżawy miejsca o powierzchni przeszło 70 tysięcy metrów kwadratowych, znajdującego się w sąsiadującym z Cupertino mieście Sunnyvale, gdzie powstanie nowa siedziba firmy.

Apple zamierza wykorzystać pozyskany teren, na którym początkowo miał stanąć należący do Landbank Investments, imponujący kampus Central & Wolfe, zastępujący dawny „park biznesowy” na skrzyżowaniu Wolfe Road i Central Expressway, do wybudowania kolejnego obiektu w Dolinie Krzemowej. Koncern skorzysta z tego projektu, wprowadzając do niego własne pomysły, dzięki czemu struktura będzie przypominała powstający w Cupertino Apple Campus 2, czyli ogromny, szklany czteropiętrowiec przypominający statek kosmiczny i mający pomieścić około 13 tysięcy pracowników.

Z początku podejrzewano, że umowa pomiędzy Apple a Landbank Investments będzie miała charakter kupna, jednak ostatecznie, zdaniem BizJournal, doszło do wynajmu nieruchomości. Nowy, futurystyczny obiekt Apple ma zapewnić dodatkowe 3 tysiące miejsc pracy i będzie się składał z trzech połączonych ze sobą sektorów z centralnym dziedzińcem. Mają się tam znaleźć m.in. centrum fitness, ogrody, boiska sportowe i podziemny parking.

Źródło: BizJournal

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
27.27%
3 głosy
54.55%
6 głosy
9.09%
1 głosy
9.09%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top