Apple zacznie produkować autorskie układy graficzne dla iPhone’ów

test-apple-iphone-7-plus (26)

Imagination Technologies, brytyjski producent układów graficznych dla iPadów i iPhone’ów, zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch lat zakończy współpracę z firmą Apple, której udzielał licencji na swoje podzespoły. Za powód takiego stanu rzeczy Imagination podaje fakt, że korporacja z Kalifornii „pracuje nad odrębnym, niezależnym projektem chipów”, który pomoże jej w przyszłości „ograniczyć zależność od technologii Imagination”.

To z pewnością zła wiadomość dla brytyjskiego producenta, ponieważ około połowa jego zysków pochodzi właśnie od firmy Apple. Zamówienia od kalifornijskiej korporacji mają zakończyć się w ciągu kolejnych 15-24 miesięcy. Aktualnie Apple posiada ponad 8 procent udziałów w Imagination. Rok temu właściciel marki iPhone prowadził rozmowy z brytyjskim producentem, które miały zakończyć się nabyciem firmy; ostatecznie jednak korporacja zrezygnowała z całkowitego przejęcia Imagination.

Jeśli to, co mówi producent chipów, jest prawdą, to w ciągu kolejnych dwóch lat można spodziewać się, że na rynek wejdzie iPhone z procesorem i grafiką opracowanymi od podstaw przez Apple.  Możliwe jednak, że w przyszłości dojdzie do sporu patentowego pomiędzy dwoma firmami, ponieważ Imagination jest wysoce sceptyczny co do tego, że korporacji uda się wyprodukować w pełni autorską technologię, która nie będzie bazowała na jego patentach.

Źródło: Theverge

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top