Apple: Zastąpienie Touch ID skanerem twarzy w iPhone’ach było planowane od dawna

Apple patentuje rozwiązanie zamieniające Touch ID w klawisz SOS

Standardowym mechanizmem sprawdzającym tożsamość użytkownika iPhone’a był przez kilka lat skaner linii papilarnych, czyli Touch ID. Tegoroczne smartfony Apple’a zostały pozbawione tej funkcji – zamiast niej wyposażono je w Face ID, czyli skaner twarzy. Jednym z tegorocznych iPhone’ów jest iPhone X. Zgodnie z najnowszymi wiadomościami, decyzja o zastąpieniu Touch ID skanerem twarzy została podjęta przez producenta na przynajmniej rok przed premierą telefonu.

Przed zaprezentowaniem iPhone’a X niektóre źródła spekulowały, że skaner linii papilarnych będzie wbudowany  w ekran urządzenia. W dniu premiery smartfona producent zdementował te pogłoski: iPhone X nie ma czytnika linii papilarnych – zamiast tego telefon jest wyposażony w system rozpoznawania twarzy.

Planowano od dawna

John Gruber z Apple’a poinformował w poście na Daring Fireball, że kontrowersyjna decyzja została podjęta przez producenta już dawno temu – o tym, że iPhone X będzie mieć Face ID, producent zarządził już prawdopodobnie ponad rok temu. Zgodnie z wiadomościami od Johna Grubera, pomysł wbudowania Touch ID w wyświetlacz iPhone’a X był brany pod uwagę – ale tylko jako plan B.

Źródło: Ubergizmo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top