TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Apple zgarnia niemal całość zysków z rynku smartfonów

Apple zgarnia niemal całość zysków z rynku smartfonów

Apple nie zwalnia tempa. Z opublikowanych przez Canaccord Genuity danych wynika, że aż 94% zysków ze sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale tego roku należało do firmy z Cupertino.

Liczby mówią w tym przypadku same za siebie – Apple zdominowało, zresztą nie po raz pierwszy, cały rynek smartfonów, osiągając 11.2 miliarda dolarów zysku, co przełożyło się na niezwykle imponujące 94% udziału. W zeszłym kwartale i w analogicznym okresie ubiegłego roku ich sprzedaż stanowiła odpowiednio 92 i 85%. Co bardziej imponujące, wszystko to udało się uzyskać przy ogólnym udziale rynkowym w wysokości zaledwie 14.5% i 48 milionach sprzedanych sztuk smartfonów. Średnia cena iPhone’a w trzecim kwartale 2015 roku wynosiła natomiast 670 dolarów przy marży równej 37%. news-rynek_smartfonow-zyski-3q2015 Apple zgarnia niemal całość zysków z rynku smartfonówSamsung, który w okresie od lipca do końca września sprzedał łącznie około 81 milionów smartfonów (24.5% udziału w tym kwartale), miał 11% zysków z całego rynku. W porównaniu do Apple, uśredniona cena za telefony koreańskiego giganta była z kolei o ponad 3.5 raza mniejsza i wynosiła 180 dolarów. Chociaż ogólny udział w zyskach Apple i Samsunga przekracza 100%, jest to jak najbardziej prawidłowa statystyka, wynikająca z faktu, że inni czołowi producenci, jak np. HTC, BlackBerry czy Sony, odnotowali ujemny bilans w trzecim kwartale bieżącego roku.

Źródło: Apple Insider

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
40%
2 głosy
20%
1 głosy
40%
2 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top