Wiadomości

ARM i Samsung podpisują długoterminową umowę na układy graficzne Mali

ARM i Samsung przypieczętowały nową umowę, na mocy której producent mikroprocesorów udostępni Koreańczykom wieloletnią licencję na układy graficzne Mali przyszłej generacji.

Jednymi z ostatnich urządzeń Samsunga wykorzystującymi produkt angielskiego producenta są Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wyposażone w układ Exynos 7420 – chodzi tutaj oczywiście o grafikę Mali T760 MP8. Teraz obie firmy rozszerzają swoje partnerstwo na kolejne lata, co powinno zapewnić ARM wielomilionowe zyski i jeszcze większy udział w rynku, a Samsungowi dostęp do czipów nowej generacji. W niedalekiej przyszłości, być może w następnych flagowcach (np. Galaxy Note 5), powinniśmy ujrzeć procesor Mali-T880, który oferuje ponoć dwukrotnie wyższą wydajność i 40% mniejsze zapotrzebowanie na energię w porównaniu do T760. ARM ma też w zanadrzu GPU T860, 830 i 820, ujawnione w październiku zeszłego roku, które prawdopodobnie znajdą się w nieco tańszych produktach. news-mali-gpu-roadmapWarto też zaznaczyć, że mikroprocesory ARM niejednokrotnie występowały w towarzystwie układów MediaTek oraz HiSilicon od Huawei. To samo dotyczy Samsunga, korzystającego z Mali od dłuższego czasu, lecz wydaje się, że dopiero teraz współpraca ta może wskoczyć na zupełnie nowy, wyższy poziom.

Źródło: Android Authority

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close