Wiadomości

Aukcja LTE dobiegła końca – znamy oficjalne wyniki

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej rozstrzygnął aukcję na 19 rezerwacji częstotliwości z zakresów 800 i 2600 MHz. W licytacji brało udział sześć podmiotów.

Z ogłoszonych przez UKE wyników dowiedzieliśmy się, że dwa bloki częstotliwości 800 MHz zostały pozyskane przez Orange, który zapłacił za nie 1.568 miliarda złotych oraz 1.483 miliarda złotych. Jeden blok przypadł natomiast na T-Mobile (2.022 miliarda złotych), P4 (1.469 miliarda złotych), a także NetNet (2.053 miliarda złotych). W paśmie 2600 MHz 3 bloki częstotliwości o łącznej wartości 117 milionów złotych wygrało Orange, 3 bloki pozyskało T-Mobile (razem 116 milionów złotych), zaś odpowiednio po 4 bloki zgarnęli Polkomtel (156 milionów złotych) oraz P4 (223 miliony złotych). Protokół końcowy z przebiegu aukcji. Każda rezerwacja częstotliwości przeznaczona została do świadczenia usług telekomunikacyjnych w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lub stałej na obszarze całego kraju oraz uprawnia do wykorzystywania częstotliwości przez okres 15 lat od dnia doręczenia decyzji w sprawie jej rezerwacji.

Źródło: UKE

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close