Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Australia: Drony będą wykrywać rekiny na plażach

Wygląda na to, że Australijczycy wypowiadają rekinom technologiczną wojnę. Nad bezpieczeństwem na plażach już niedługo będą czuwać drony Little Ripper. Urządzenia mają przesyłać zdjęcia patrolowanego rejonu systemowi sztucznej inteligencji, który jest w stanie zidentyfikować rekina z 90-procentową dokładnością.

Oczywiście, ktoś będzie musiał weryfikować zarejestrowane obrazy w celu potwierdzenia zagrożenia wykrytego przez maszyny, zanim informacja trafi do wczasowiczów. Faktem jest jednak, że to drony i AI wykonają większość pracy, by uczynić plaże bezpieczniejszymi.

Sztuczna inteligencja jest specjalnie trenowana, by na podstawie nagrań wideo rejestrowanych z wysokości wykrywać obecność rekinów oraz odróżniać je od innych stworzeń żyjących w wodzie.

W kwestii zabezpieczania plażowiczów przed atakami rekinów Australia nie polega oczywiście wyłącznie na dronach. Na północno-wschodnich wybrzeżach kraju zastosowano zabezpieczenia w postaci sieci, by uniemożliwić rekinom przedostawanie się do miejsc, w których przebywają ludzie.

Source: Engadget
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close