W bazie Geekbench opublikowano specyfikację składanego smartfona ZTE Axon M

ZTE i Softbank wprowadzą technologię pre-5G

Kilka tygodni temu pisaliśmy o składanym smartfonie ZTE Axon M, którego premiera nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w październiku. Podawaliśmy wtedy specyfikację techniczną tego cacuszka, jednak nie była ona w żaden sposób potwierdzona. Dziś w bazie benchmarku Geekbench pojawiły się niemal wszystkie szczegóły dotyczące tego urządzenia.

ZTE Axon M, którego nazwa bazowa to ZTE Z999 zostanie wyposażony w czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 2,0 GHz, a nie jak podejrzewano w ośmiordzeniowego MediaTeka. Za wydajność odpowie 4 GB pamięci operacyjnej, a płytę główną dostarczy firma Fujisan. Na pliki użytkownik dostanie 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD, a na tyle znajdziemy aparat z optyką 20 megapikseli. Zdaniem redaktorów z portalu GSMArena, smartfon będzie wyposażony w baterię o pojemności 3100 mAh (najprawdopodobniej obsługującą funkcję szybkiego ładowania). Baza Geekbench podaje, że smartfon na start otrzyma Andtroida w wersji 7.1.2. Przypomnijmy, że rozkładany ekran ma charakteryzować się przekątną 6,8-cala, który będzie mógł wyświetlać dwa niezależne obrazy w jednym momencie. Konsekwencją zastosowania tego rodzaju panelu ma być grubość smartfona, która w porównaniu z klasycznym urządzeniem będzie o wiele większa.

ZTE Axon M będzie pierwszym urządzeniem z podwójnym, rozkładanym wyświetlaczem w historii. Może on stać się prekursorem nowej mody, takiej jak chociażby obecnie trwająca na ekrany o proporcjach 18:9 czy na podwójne (a czasem nawet poczwórne!) optyki aparatów. Może jednak stać się tak, że ZTE Axon M obejdzie się bez echa i zasili szeregi dziwnych urządzeń, które nie odniosły żadnego sukcesu (tak, jak chociażby Nokia N-Gage, która miała być innowacją, a stała się niechcianym dzieckiem. Osobiście trzymamy kciuki z ZTE, bo koncept urządzenia z dwoma ekranami jest naprawdę ciekawy.

axon-m W bazie Geekbench opublikowano specyfikację składanego smartfona ZTE Axon M

Źródło: Gsmarena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top