Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

BBC będzie uczyć dzieci, jak rozpoznawać fake news

Odkąd zdano sobie sprawę, że fake news są poważnym problemem, wiele firm próbuje walczyć z tym zjawiskiem, co przynosi różne rezultaty. Pewne działania w tym celu podejmują między innymi portale społecznościowe, starając się oznaczać fałszywe wiadomości i blokować konta użytkowników rozpowszechniających je. Swój udział w walce z fake newsami chce mieć również BBC. Brytyjski nadawca radiowo-telewizyjny planuje edukować dzieci, jak rozpoznawać błędne informacje.

BBC chce wysyłać do szkół reporterów, którzy będą pokazywać uczniom, jak rozróżniać prawdziwe wiadomości od fałszywych. Podczas zajęć młodzi użytkownicy internetu mają dowiedzieć się, co powinno alarmować ich w procesie odbioru treści i w jaki sposób podchodzić krytycznie do informacji i rozróżniać fikcję od faktów.

W edukowaniu dzieci BBC pragnie wykorzystać m.in. stworzoną przez brytyjską wytwórnię filmów animowanych Aardman ineraktywną grę. Na razie projekt ma ruszyć jedynie w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo, jakie są plany nadawcy dotyczące innych zakątków świata.

Source: Ubergizmo
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close