Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Best in Test 2017 – T-Mobile z najlepszą siecią w kraju

T-Mobile po raz czwarty z rzędu wygrał badania jakości sieci i otrzymał certyfikat Best in Test 2017, wyprzedzając konkurentów w jakości połączeń głosowych i usług transmisji danych.

W zrealizowanym w listopadzie 2017 r. badaniu T-Mobile uzyskał 876 punktów (na 1000 możliwych), poprawiając zeszłoroczny rezultat o 46 punktów. Jest to najlepszy wynik w historii realizowanych przez P3 Communication badań w Polsce.

W jednej z kategorii badano jakość połączeń głosowych (zgodnie ze standardem metody POLQA), procent zerwanych połaczeń oraz skuteczność i czas zestawiania połączeń. Tutaj T-Mobile uzyskał 346 na 400 punktów. W tegorocznym badaniu trzech operatorów uzyskało podobne wyniki, natomiast różnice w wyniku końcowym są przede wszystkim efektem rezultatów w skuteczności zestawiania połączenia.

tmobile-badanie-1

W teście na jakość transmisji danych realizowano kilka scenariuszy obejmujących: ściąganie pliku o wielkości 3 MB i wysyłanie 1 MB danych (w obu przypadkach T-Mobile uzyskał najkrótszy czas trwania sesji), wyświetlanie stron WWW statycznych, HTTP i HTTPS (m.in. Allegro, interia.pl i wp.pl) oraz odtwarzanie filmów w serwisie YouTube. T-Mobile miał najwyższą procentową dostępność sieci przekraczającą 99% w miastach i miejscowościach oraz 96% na drogach. Mógł się też pochwalić najwyższym procentem udanych akcji, najkrótszym czasem do przesłania pierwszego bajta i największą ilością danych przesłanych w pierwszej sekundzie połączenia. Przy odtwarzaniu plików w serwisie YouTube T-Mobile uzyskał z kolei najwyższy odsetek udanych prób.

Badanie Best in Test realizowane jest na zlecenie Deutsche Telekom przez niezależną firmę P3 Communication, która co roku przeprowadza badanie porównawcze sieci komórkowych w Polsce. Testy objęły swoim zasięgiem 16 dużych miast, 34 miejscowości oraz łączącą je sieć drogową. W czasie 21 dni pomiarowych wykonano ponad 9000 połączeń głosowych i ponad 2600 zdarzeń transmisji danych na każdego z operatorów.

Źródło: T-mobile
Back to top button