Wiadomości

Bezpłatny Internet na poczcie, ale w zamian za reklamy

W 100 mniejszych i większych urzędach pocztowych w całej Polsce będzie można łączyć się bezpłatnie z Internetem. Ale w zamian trzeba oglądać reklamy.

Poczta Polska chce iść z duchem czasu. Właśnie ruszył pilotażowy program, który zakłada uruchomienie w stu wybranych placówkach pocztowych w całej Polsce darmowych hot-spotów, czyli punktów pozwalających bezprzewodowo łączyć się z siecią. Na razie najwięcej takich urzędów użytkownicy znajdą w górskich regionach Polski, a także w dużych miastach i ich okolicach (może to wynikać z obaw operatora o nadmierne obciążenie infrastruktury w mniejszych miejscowościach, i przygotowanie ich do większego ruchu w sieci).

Aby skorzystać z pilotażowej oferty trzeba pojawić się w konkretnej placówce poczty z własnym urządzeniem mobilnym i wybrać sieć o nazwie #PocztaPolska. Nie ma konieczności logowania się ani wpisywania haseł. Jest za to inna ograniczenie. Otóż przed połączeniem z Internetem użytkownik zostanie poproszony o zgodę na wyświetlanie reklam na ekranie swojego smartfona lub tabletu.

Łączność z siecią we wspomnianych hot-spotach mają zapewniać routery LTE działające w sieci Plus. Według Poczty Polskiej program pilotażowy będzie trwał przynajmniej do końca października. Jeżeli spotka się z odpowiednio dużym zainteresowanie użytkowników, to według zapowiedzi w 2015 roku można spodziewać się rozszerzenia darmowej internetowej oferty o kolejne placówki.

Lista urzędów oferujących darmowy Internet jest dostępna pod tym adresem.

Źródło: Poczta Polska

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Back to top button
Close