TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Biznes sensorów obrazu Sony częścią nowo utworzonej firmy

Biznes sensorów obrazu Sony częścią nowo utworzonej firmy

Sony przekształca jeden ze swoich najbardziej dochodowych biznesów w nową markę – dział półprzewodników japońskiego giganta zostanie włączony w struktury utworzonej firmy Sony Semiconductor Solutions.

Sektor ten zostanie odseparowany od segmentu urządzeń mobilnych w ramach większej reorganizacji, ale nadal w głównej mierze będzie zajmował się wytwarzaniem czujników obrazu, przynoszących firmie spore zyski. Reszta biznesów z grupy półprzewodników, odpowiedzialnych za pamięci flash i baterie, zostanie przeniesiona do odpowiednio Sony Storage Media and Devices Corporation oraz Sony Energy Devices Corporation. Jak poinformowano w oficjalnym oświadczeniu, Sony Semiconductor Solutions rozpocznie działalność od 1 kwietnia 2016 roku. Półprzewodniki Sony są niezwykle rentownym przedsięwzięciem, przede wszystkim z powodu ich szerokiego zastosowania w smartfonach (m.in. iPhone’ach, modelach od Xiaomi i nowych Nexusach) czy lustrzankach cyfrowych takich producentów jak Nikon. Nie należy też zapominać, że Sony stosuje je we własnych, bardzo popularnych kamerach.

Źródło: The Verge

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
20%
1 głosy
40%
2 głosy
20%
1 głosy
20%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top