Wiadomości

Biznes sensorów obrazu Sony częścią nowo utworzonej firmy

Sony przekształca jeden ze swoich najbardziej dochodowych biznesów w nową markę – dział półprzewodników japońskiego giganta zostanie włączony w struktury utworzonej firmy Sony Semiconductor Solutions.

Sektor ten zostanie odseparowany od segmentu urządzeń mobilnych w ramach większej reorganizacji, ale nadal w głównej mierze będzie zajmował się wytwarzaniem czujników obrazu, przynoszących firmie spore zyski. Reszta biznesów z grupy półprzewodników, odpowiedzialnych za pamięci flash i baterie, zostanie przeniesiona do odpowiednio Sony Storage Media and Devices Corporation oraz Sony Energy Devices Corporation. Jak poinformowano w oficjalnym oświadczeniu, Sony Semiconductor Solutions rozpocznie działalność od 1 kwietnia 2016 roku. Półprzewodniki Sony są niezwykle rentownym przedsięwzięciem, przede wszystkim z powodu ich szerokiego zastosowania w smartfonach (m.in. iPhone’ach, modelach od Xiaomi i nowych Nexusach) czy lustrzankach cyfrowych takich producentów jak Nikon. Nie należy też zapominać, że Sony stosuje je we własnych, bardzo popularnych kamerach.

Źródło: The Verge

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close