BlackBerry i Boeing tworzą smartfona z zabezpieczeniem w postaci samodestrukcji

BlackBerry i Boeing tworzą smartfona z zabezpieczeniem w postaci samodestrukcji

BlackBerry wspólnie z amerykańskim koncernem lotniczym, czyli firmą Boeing opracowuje projekt smartfona przeznaczonego m.in. dla agencji rządowych. Najciekawszy elementem urządzenia ma być funkcja…autodestrukcji.

W rozmowie z agencją Reuters, CEO BlackBerry potwierdził, że firma pracuje nad stworzeniem smartfona o nazwie Boeing Black. Telefon ma być dedykowany przede wszystkim agencjom rządowym oraz innym biznesom i użytkownikom, dla których kwestią kluczową jest ochrona danych. Urządzenie ma się cechować m.in. szyfrowaniem połączeń, obsługą dwóch kart SIM (dual-SIM) oraz wsparciem dla łączności satelitarnej i możliwością rozszerzenia tylnego panelu o sensory biometryczne. Całość ma działać na systemie Android (nie wiadomo jaka wersja) i korzystać z BlackBerry Enterprise Service 12.

Najciekawszą funkcją ma być jednak specjalne zabezpieczenie na wypadek dostania się urządzenia w niepowołane ręcę. Gdy smartfon zostanie skradziony lub użytkownik zgubi go, dzięki wyposażeniu w opcję samodestrukcji Boeing Black uniemożliwi nieodpowiednim osobom uzyskanie dostępu do ważnych danych. Zagadką pozostaje, jak takie samozniszczenie miałoby działać i czy naraziłoby to w jakiś sposób zdrowie osoby, która w tym momencie trzymałaby smartfona.

Boeing oferuje już smartfon swoim partnerom biznesowym, więc produkcja powinna ruszyć w bardzo niedalekiej przyszłości.

Źródło: GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
30.61%
60 głosy
23.47%
46 głosy
21.94%
43 głosy
23.98%
47 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top