Wiadomości

BlackBerry KEY2: nowe informacje na temat specyfikacji

W przyszłym miesiącu BlackBerry prawdopodobnie przedstawi swojego najnowszego smartfona, czyli model KEY2. Następca KEYone, podobnie jak inne urządzenia firmy, będzie wyróżniać się na tle konkurencji obecnością fizycznej klawiatury QWERTY. W internecie pojawiły się kolejne informacje na temat specyfikacji smartfona kanadyjskiego producenta.

BlackBerry KEY2 pojawił się około miesiąc temu na renderach, dzięki czemu znamy prawdopodobny wygląd urządzenia. Wzornictwo nie będzie się znacząco różniło od poprzednika; BB zdecydowało się jedynie na delikatne odświeżenie.

Obecny w modelu KEYone procesor Snapdragon 625 zostanie zamieniony na nieco nowszy mocniejszy układ Snapdragon 660. Obok niego pojawi się 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB miejsca na dane użytkownika. Pamięć wewnętrzną będzie można dodatkowo rozszerzyć o 2 TB za pomocą karty microSD. Zmniejszona zostanie bateria – akumulator użyty w KEY2 ma mieć pojemność 3 360 mAh, podczas gdy zeszłoroczny model korzystał z baterii o pojemności 3 505 mAh. Niekoniecznie przełoży się to na spadek żywotności urządzenia, ponieważ procesor Snapdragon 660 cechuje się niższym zużyciem energii.

Ekran urządzenia będzie mieć przekątną 4,5 cala i proporcje 3:2. Nietypowe wymiary są efektem zastosowania fizycznej klawiatury, która zajmuje miejsce na przednim panelu smartfona. Przedni aparat będzie wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 8 megapikseli. Z tyłu natomiast zobaczymy pierwszy w historii smartfonów firmy podwójny aparat, korzystający z obiektywów 8 i 12 megapikseli. BlackBerry KEY2 ma kosztować ok. 550 dolarów, czyli niecałe 2 000 złotych. Na razie nie znamy szczegółów na temat jego dostępności w Polsce.

Source: Phoneworld
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close