Wiadomości

BlackBerry KEY2 oficjalnie zaprezentowany

Dzisiaj odbyła się premiera jedynego na rynku smartfona z fizyczną klawiaturą QWERTY. BlackBerry KEY2, model wyprodukowany przez chińskie przedsiębiorstwo TCL, będzie tegorocznym flagowcem kanadyjskiej firmy, wprowadzając kilka ciekawych nowości.

Wygląd

BlackBerry zdecydowało się na pozostanie przy ogólnym wzornictwie zeszłorocznego modelu – pojawiło się jedynie kilka drobnych zmian. Z przodu znalazł się 4,5-calowy ekran o proporcjach 3:2, pod którym umieszczono wyróżniającą smartfony tego producenta fizyczną klawiaturę. Klawisze są o 20% wyższe i pokryte są nową, szorstką fakturą, dzięki czemu pisanie na nich będzie wygodniejsze. Pojawił się także nowy przycisk, nazwany Speed Key. Jego naciśnięcie spowoduje wywołanie jednego z 52 skrótów, które można dostosować do swoich potrzeb. Tylny panel pokryty jest chropowatą teksturą.

bb-key2-wyglad

Specyfikacja BlackBerry KEY2

Podobnie jak w przypadku KEYOne, procesor w BlackBerry KEY2 to raczej średniopółkowy układ – jest to tym razem 8-rdzeniowy Snapdragon 660 o maksymalnym taktowaniu 2,2 GHz. Wydajność urządzenia będzie znacznie poprawiona przez zastosowanie aż 6 GB pamięci RAM. Dostępne będą dwa warianty pamięci wewnętrznej – 64 i 128 GB. Na tylnym panelu znalazł się pierwszy w historii BlackBerry podwójny aparat, który korzysta z dwóch 12-megapikselowych obiektywów. Przedni aparat ma rozdzielczość 8 MP. Pojemność baterii to 3 500 mAh, a całość działa pod kontrolą Androida 8.1 Oreo z pakietem usprawnień od BlackBerry.

Globalna sprzedaż smartfona ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. BlackBerry KEY2 został wyceniony na 649 dolarów, czyli 2 350 zł.

Source: Blackberry
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close