Wiadomości

BlackBerry KEY2: wyciek pełnej specyfikacji dzień przed premierą

Już jutro kanadyjska firma zaprezentuje swojego najnowszego smartfona z fizyczną klawiaturą QWERTY. Dzień przed premierą do internetu trafiła pełna specyfikacja techniczna urządzenia, dzięki czemu BlackBerry KEY2 nie ma przed nami żadnych tajemnic.

KEY2 będzie wyposażony w znacznie mocniejszy procesor niż jego poprzednik – obecny w KEYone Snapdragon 625 zostanie zastąpiony modelem 660 z tej samej serii. Obok niego pojawi się 6 GB RAM-u oraz 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej, która będzie mogła zostać dodatkowo rozszerzona za pomocą karty microSD.

Obraz będzie wyświetlany na 4,5-calowym ekranie IPS LCD o rozdzielczości 1 620 na 1 080 pikseli. Nietypowe proporcje spowodowane są obecnością fizycznej klawiatury, która otrzyma w tym roku nowe wykończenie i dodatkowy klawisz, którego funkcji wciąż nie znamy. W spacji umieszczono natomiast czytnik linii papilarnych. Rozdzielczość przedniego aparatu wyniesie 8 megapikseli, zaś na tylnym panelu znajdziemy pierwszy raz w historii firmy układ dwóch obiektywów. Rozdzielczości głównego aparatu to 2 x 12 MP. Specyfikacji dopełnia bateria o pojemności 3 500 mAh oraz system Android 8.1 Oreo.

BlackBerry KEY2 specyfikacja

Potwierdzone zostały także międzynarodowe ceny nowego urządzenia BlackBerry. Obywatele USA zapłacą za KEY2 649 dolarów (2 350 zł), zaś na Starym Kontynencie jego cena wyniesie 649 euro (2 800 zł).

Source: @evleaks
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close