BlackBerry Venice zapowiada się na jeden z najciekawszych smartfonów tego roku – wyciekły nowe zdjęcia

BlackBerry Venice zapowiada się na jeden z najciekawszych smartfonów tego roku - wyciekły nowe zdjęcia

BlackBerry Venice został zaprezentowany na kilku nowych fotografiach, które po raz pierwszy ukazują nam smartfon z każdej perspektywy. Kanadyjskiemu producentowi świetnie udało się połączyć tradycyjną klawiaturę z pełnym, dotykowym ekranem, tworząc atrakcyjny wizualnie slider.

Pierwszy smartfon BlackBerry z Androidem powoli przestaje mieć przed nami jakiekolwiek tajemnice. Opublikowane zdjęcia potwierdzają wcześniejsze doniesienia i grafiki prasowe, które ujawniły m.in., że model Venice będzie miał wysuwaną z dołu klawiaturę QWERTY, którą z pewnością docenią osoby mające styczność z innymi propozycjami od BlackBerry czy też fani popularnych niegdyś sliderów. Co ważne, telefon pozostał przy tym stosunkowo cienki, za co należy się duży plus dla producenta. Po raz kolejny potwierdza się też inspiracja zagiętym ekranem z Galaxy S6 Edge – Venice również doczekał się takiego rozwiązania.

Na fotografiach widać też, że w przeciwieństwie do innych „jeżynek”, w BlackBerry Venice przesunięto przycisk włączania/wyłączania z góry na lewy bok. Na samym szczycie umieszczono zaś sloty microSD oraz SIM. Z tyłu natomiast dostrzec można aparat otoczony srebrnym pierścieniem, występujący w towarzystwie dwóch diod doświetlających – według nieoficjalnej specyfikacji, ma on 18 Mpix oraz optyczną stabilizację obrazu.

Reszta specyfikacji urządzenia ma obejmować ekran o przekątnej 5.4-cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 o taktowaniu 1.8 GHz oraz 3 GB pamięci RAM. Całość oczywiście będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android Lollipop. Premiera telefonu powinna nastąpić w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Źródło: GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
44.44%
4 głosy
33.33%
3 głosy
0%
0 głosy
22.23%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top