Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

BlackBerry wyprodukuje jeszcze jeden smartfon z klawiaturą?

Model KEYone jest bez wątpienia najpopularniejszym spośród wydanych w ostatnich latach smartfonów BlackBerry. Nic w tym dziwnego – obecność unikatowego atrybutu w postaci fizycznej klawiatury przekona do siebie fanów kanadyjskiej firmy, zadbano także o wydajny procesor i pojemną baterię. Miał to być ostatni telefon BlackBerry z klawiaturą QWERTY, jednak wygląda na to, że sukces KEYone skłonił producenta do zastanowienia się nad kolejnym tego typu urządzeniem.

Sequel czy ulepszona wersja?

Do informacji o nowym smartfonie BlackBerry dotarł holenderski portal MobielKopen, przeglądając dokumenty firmy TCL, która zajmuje się produkcją smartfonów dla BB. Chodzi konkretnie o tzw. UAprof (User Agent Profile), czyli plik, w którym zapisane są możliwości urządzenia, co służy przede wszystkim poprawnemu wyświetlaniu stron internetowych. Na razie nie wiadomo zbyt wielu rzeczy o nowym urządzeniu, jednak da się znaleźć kilka kluczowych informacji. Numer modelu to BBF100-1 – KEYone to BBB100-1, ciężko zatem zgadnąć, czy będzie to jego następca (KEYtwo?), czy też ulepszony wariant.

BlackBerry BBF100-1 będzie napędzany 8-rdzeniowym procesorem Snapdragon 660 z układem graficznym Adreno 512. Wobec obecności fizycznej klawiatury ekran będzie miał niespotykane na obecnym rynku proporcje 3:2, natomiast rozdzielczość wyświetlonego obrazu będzie wynosić 1620 na 1080 pikseli. Parametry wyświetlacza są zatem takie same jak u KEYone, nie wiadomo jednak, czy zmieni się jego rozmiar. To na razie wszystko, co wiemy o BBF100-1 czy też KEYtwo – tak naprawdę nie możemy jeszcze mieć pewności, czy opisywany model w ogóle pojawi się w sprzedaży. Patrząc na popularność KEYone, łatwo dojść do wniosku, że kanadyjski producent może sporo zyskać, kontynuując wypełnianie niszy smartfonów z klawiaturą QWERTY.

uaprof-keytwo

Źródło: Mobielkopen
Back to top button