TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Blackberry zrobi smartfona z Androidem pod jednym warunkiem

Blackberry zrobi smartfona z Androidem pod jednym warunkiem

Z ujawnionego przez Blackberry najnowszego raportu finansowego wynika, że firma słabo radzi sobie na rynku mobilnym – świadczy o tym sprzedanie zaledwie 1.1 miliona sztuk urządzeń w ostatnim kwartale. Lekarstwem na to może być zajęcie się produkcją smartfonów z Androidem. Co o tym wszystkim myśli CEO Kanadyjczyków?

W trakcie wywiadu udzielonego CNBC, John Chen został zapytany o krążące w sieci doniesienia o wydaniu pierwszego smartfona Blackberry opartego na systemie Android. Szef firmy przyznał, że taka możliwość jak najbardziej istnieje, ale pod jednym warunkiem – „Tworzymy tylko bezpieczne telefony i nasze urządzenia są pod tym względem najlepsze. Jeśli więc znajdzę sposób na zbudowanie bezpiecznego smartfona z Androidem, to na pewno to zrobię”. Chen potwierdza zatem, że Blackberry jest otwarte na inne platformy, ale w tej chwili nie mamy co liczyć na dokładne szczegóły. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, producent może wydać swojego pierwszego smartfona z Androida w okolicach jesieni tego roku. Urządzenie ma być tanią propozycją skierowaną do mniej zamożnych i wymagających klientów. Możliwe, że nieco później zadebiutuje kolejna słuchawka, należąca do wysokiej półki cenowej, wyposażona w ekran Quad HD i wysuwaną klawiaturę QWERTY.

Źródło: Crackberry

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
2 głosy
33.33%
2 głosy
16.67%
1 głosy
16.67%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top