Wiadomości

Blackberry zrobi smartfona z Androidem pod jednym warunkiem

Z ujawnionego przez Blackberry najnowszego raportu finansowego wynika, że firma słabo radzi sobie na rynku mobilnym – świadczy o tym sprzedanie zaledwie 1.1 miliona sztuk urządzeń w ostatnim kwartale. Lekarstwem na to może być zajęcie się produkcją smartfonów z Androidem. Co o tym wszystkim myśli CEO Kanadyjczyków?

W trakcie wywiadu udzielonego CNBC, John Chen został zapytany o krążące w sieci doniesienia o wydaniu pierwszego smartfona Blackberry opartego na systemie Android. Szef firmy przyznał, że taka możliwość jak najbardziej istnieje, ale pod jednym warunkiem – „Tworzymy tylko bezpieczne telefony i nasze urządzenia są pod tym względem najlepsze. Jeśli więc znajdzę sposób na zbudowanie bezpiecznego smartfona z Androidem, to na pewno to zrobię”. Chen potwierdza zatem, że Blackberry jest otwarte na inne platformy, ale w tej chwili nie mamy co liczyć na dokładne szczegóły. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, producent może wydać swojego pierwszego smartfona z Androida w okolicach jesieni tego roku. Urządzenie ma być tanią propozycją skierowaną do mniej zamożnych i wymagających klientów. Możliwe, że nieco później zadebiutuje kolejna słuchawka, należąca do wysokiej półki cenowej, wyposażona w ekran Quad HD i wysuwaną klawiaturę QWERTY.

Źródło: Crackberry

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close