Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Błąd Siri umożliwia włączanie lub wyłączanie internetu bez podania hasła

Producenci smartfonów prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych zabezpieczeń naszych urządzeń. Jednak co chwile dowiadujemy się, że któreś z zabezpieczeń bardzo łatwo obejść. Tym razem jeden z użytkowników Reddita odkrył, że za pomocą Siri można wyłączyć dane pakietowe bez podawania hasła.  

Zabezpieczanie urządzenia hasłem służy przede wszystkim do ochrony naszych danych. Innym powodem dla którego ustawiamy tajne słowo może być próba uniknięcia żartów ze strony znajomych, którzy mogliby zmienić nam tapetę lub np. język systemu. Jak się okazuje nawet iPhone nie jest doskonały jeśli chodzi o jego zabezpieczenia. Jeśli poprosisz Siri o wyłączenie danych pakietowych, ona odpowie, że musisz najpierw podać hasło. Wszystko w porządku, tak powinno być, nasze dane są bezpieczne. Jednak jeśli poprosisz o dostęp do ustawień danych pakietowych występuje błąd. W rezultacie na ekranie pojawia się przełącznik umożliwiający włączenie lub wyłączenie przesyłu danych. A to wszystko dzięki temu, że wspomniany bug obchodzi konieczność podania hasła.

cellular data

Nie jest to taki poważny błąd, ponieważ nie umożliwia w żaden sposób dostępu do prywatnych informacji. Można co najwyżej zażartować sobie z użytkowników iPhonów lub zasugerować wyłączenie internetu podczas spotkania ze znajomymi.

Źródło: Phonearena
Back to top button