Wiadomości

Boss Phone – ogromny „smartfon ochroniarz”

Urządzenie zdecydowanie nie przypomina smartfona, a swoimi gabarytami bliżej mu do phabletu. Reklamowane jest jako pierwszy siedmiocalowy telefon, który zapewni niespotykaną dotąd prywatność w sieci i bezpieczeństwo danych.

Boss Phone miałby zostać wyposażony w siedmiocalowy ekran o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), a sercem urządzenia ma być ośmiordzeniowy procesor MediaTek. Na resztę specyfikacja składa się aparat główny 8 mpix, przednia kamera 2 mpix, 16 GB pamięci wbudowanej, gniazdo kart microSD, akumulator o pojemności 3000 mAh, obsługa dwóch kart SIM oraz moduł 4G LTE. Kontrolę nad wszystkim miałby sprawować system Android 5.0 Lollipop.

Zdaniem autorów projektu Boss Phone pozwoli na zachowanie anonimowości znanej z wirtualnej sieci TOR, zapewniając wysoki poziom zabezpieczenia przeciwko hakerom, złośliwemu oprogramowaniu i zbieraniu danych przez różne firmy.

Przyszłość „smartfona” leży w rękach potencjalnych zainteresowanych, którzy pomogą autorom sfinansować projekt na platformie Indiegogo. Potrzebują oni 150 tysięcy dolarów. W tej chwili uzbierali zaledwie 3 tysiace. Na osiągnięcie swojego celu mają jeszcze około dwóch miesiecy – kampania kończy się 2 marca. Pierwsze 50 osób, które wpłacą 275 dolarów, otrzymają Boss Phone’a przed wszystkimi, w październiku 2015 roku (o ile uda się uzbierać ustaloną kwotę i rozpocznie się produkcja). Urządzenie to nie jest pierwszym w portfolio wspomnianych twórców. Start-up odpowiedzialny jest również za tablet zwany Neo3Do, który pojawił się na rynku w 2013 roku i którego w dalszym ciągu można zakupić w niektórych sklepach, jak chociażby Amazon.

Źródło: Phonearena

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Back to top button
Close