Boty zarządzają 45 milionami aktywnych kont na Twitterze

nesw-twitter-boty

Do ciekawych wniosków doszła grupa badawcza z Indiana University i South Carolina University, próbując dowiedzieć się, jaką częścią kont na Twitterze zarządzają komputery. Okazuje się, że boty, czyli programy symulujące ludzkie reakcje, stanowią 9-15 procent aktywnych użytkowników portalu.

Miesięcznie z Twittera korzysta 300 milionów internautów. Oznacza to, że komputery obsługują od 27 do 45 milionów kont.

By zdemaskować profile sterowane przez komputery, naukowcy przeanalizowali dane dostępne publicznie na Twitterze, takie jak treść tweetów, czas aktywności w portalu czy informacje dotyczące znajomych użytkowników. Opracowany przez amerykańską grupę badawczą system wykrywający konta zarządzane przez maszyny bierze pod uwagę ponad tysiąc czynników, które pozwalają stwierdzić, na ile działalność użytkownika Twittera przypomina zachowanie bota. Zdaniem naukowców, stworzony przez nich schemat jest w stanie wychwycić różne rodzaje sztucznej inteligencji.

– Analizując relacje pomiędzy poszczególnymi kontami, zauważyliśmy, że najprostsze boty wchodzą w interakcje z bardziej zaawansowanymi, które pełniej odzwierciedlają ludzką aktywność w portalu – twierdzą badacze.

Naukowcy zauważyli również, że choć wiele kont sterowanych przez komputery angażuje się w działania prospołeczne, niektóre z nich stają „po złej stronie mocy”, wspierając negatywne zjawiska takie jak terroryzm.

Źródło: Bgr

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
3 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top