Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Chińskie zdrady patentowe: spór Huawei i Coolpada

Jeden z największych chińskich producentów smartfonów pozwał sześciu byłych inżynierów i projektantów, zatrudnionych wcześniej w Huawei, za przekazywanie tajemnic firmowych LeEco, którego oddziałem jest Coolpad.

Huawei twierdzi, iż obecni pracownicy Coolpada naruszyli prawa własności intelektualnej firmy. Sześciu pozwanych pracowników firmy Coolpad opuściło konsorcjum Huawei wraz z byłym dyrektorem, Liu Jangfengiem. Był on odpowiedzialny za markę Honor w Huawei pół roku wcześniej. W Coolpadzie objął stanowisko dyrektora generalnego.

Wśród pozwanych, byłych pracowników Huawei, jest Wu Bin, który pracował wcześniej jako główny projektant modelu P6. Chińskie przedsiębiorstwo uznaje, że przyczynił się on do znaczących strat dla byłego pracodawcy.

Poczekamy na wynik sporu

Coolpad broni się, twierdząc że zarzuty Huawei dotyczą aplikacji o przyznanie patentów, które zostały złożone zanim sześciu pozwanych inżynierów dołączyło do zespołu nowego pracodawcy. Zgodnie z zapewnieniami Coolpada, firmom należącym do LeEco nie zostały przekazane przez byłych pracowników Huawei żadne dokumenty ani kod. Huawei obstaje przy swoim, twierdząc że pracujący dla niego wcześniej inżynierowie sekrety firmy konkurencji.

Źródła: Ubergizmo, Reuters

 

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close