Chrome 57 oszczędza baterie urządzeń

news-google-chrome

Najnowsza wersja przeglądarki Chrome zużywa mniej energii. Dzieje się tak za sprawą nowego systemu zarządzania kartami wyświetlanymi w tle.

Choć od premiery Chrome 57 minęło już kilka dni, programiści dopiero teraz szczegółowo opisali jedną z jej funkcji. Polega ona na wstrzymywaniu pracy kart działających w tle, co wpływa na zmniejszenie ilości energii wykorzystywanej przez przeglądarkę.

Zgodnie z tym, co czytamy na Chromium Blog, „karty wyświetlane w tle konsumują jedną trzecią energii zużywanej przez Chrome”. To nie pierwszy raz, gdy programiści próbują stawić czoła temu problemowi. Pierwsze efekty ich zmagań były widoczne już w Chrome 53 – ta wersja przeglądarki zużywała mniej energii niż poprzednie. Teraz twórcy Chrome’a idą o krok dalej.

Program wstrzymuje aktywność wyświetlanych w tle kart przeglądarki, dzięki czemu te, które pracują niewydajnie, będą mogły korzystać jedynie z jednego procenta zasobów procesora. Nie dotyczy to oczywiście kart, które odtwarzają muzykę w tle lub wyświetlają aktywne połączenie.

Google szacuje, że to rozwiązanie jest w stanie zmniejszyć ilość energii wykorzystywanej przez karty w tle nawet o 25 procent.

Źródło: The verge

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top