Wiadomości

Co siódmy człowiek na Ziemi korzysta już z WhatsApp

WhatsApp nieustannie wkrada się w łaski nowych użytkowników. Popularnego komunikatora używa aktualnie ponad miliard osób.

Wiadomość ta zbiegła się z niedawnym zniesieniem opłat za subskrypcję, co niewątpliwie jeszcze bardziej zwiększyło popularność aplikacji, której początki sięgają 2009 roku. Do momentu kupna WhatsApp przez Facebooka w 2014 roku za oszałamiającą sumę 19.5 miliarda dolarów, miał on bazę aktywnych użytkowników równą około 400 milionów. Jak widać, pod skrzydłami Marka Zuckerberga i spółki, komunikator internetowy w ciągu dwóch lat dotarł do jeszcze większej rzeszy ludzi, umożliwiając im łatwy kontakt z rodziną i znajomymi z każdego miejsca na świecie, bez ukrytych kosztów czy haczyków. Przed WhatsApp stoją jednak kolejne wyzwania, w tym daleka droga do pozyskania 6 kolejnych miliardów użytkowników.

Źródło: WhatsApp

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close