Wiadomości

Cortana wypiera Google Now. Nowa aktualizacja asystenta w wersji na Androida

Miesiąc temu Microsoft opublikował prywatną wersję beta Cortany na Androida. Wirtualny asystent oferował niemal to samo, co jego windowsowy odpowiednik. Brakowało jednak ważnej, choć z pozoru błahej funkcji – ustawienia go jako domyślnego asystenta w systemie. Zmieniło się to wraz z najnowszą aktualizacją.

Microsoft jeszcze bardziej usprawnił Cortanę w wersji na Androida i wprowadził możliwość ustawienia aplikacji jako domyślnej, przypisując ją do klawisza domowego, tym samym zastępując skrót do Google Now. W ten sposób, wciśnięcie i przytrzymanie przycisku aktywuje jednego z asystentów. Jak w przypadku innych programów, można ustawić, czy dana akcja ma zostać wykonana przy pomocy danego asystenta jednorazowo czy zawsze. Jest to z pozoru mało znacząca zmiana, jednak większość użytkowników Google Now na Androidzie włącza go właśnie tą metodą. Microsoft ma więc nadzieje, że zaczną oni masowo korzystać z Cortany, a w pewnym momencie ustawią ją jako główną usługę. Popularny asystent nadal zmaga się jednak z brakami niektórych funkcji, które można znaleźć w jego odpowiedniku na Windows i Windows Phone. Między innymi chodzi o brak wsparcia dla „Hey Cortana”, czyli wywoływania Cortany za pomocą komendy głosowej. Ponoć w tym przypadku jest to spowodowane ograniczeniami sprzętowymi. Zapewne wraz z kolejnymi aktualizacjami wiele z nieobecnych do tej pory opcji zostanie wprowadzone.

Źródło: The Verge

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close