Cyberprzestępcy najczęściej kradną pieniądze

Cyberprzestępcy najczęściej kradną pieniądze

Według badania przeprowadzonego przez firmę Kaspersky Lab we współpracy z Interpolem, w okresie od sierpnia 2013 roku do lipca 2014 roku prawie 60% cyberataków na Androida miało na celu pieniądze ich użytkowników.

Jak wynika z raportu, potencjalnymi ofiarami większości ataków cyberprzestępców i rozsyłanego przez nich szkodliwego oprogramowania (najczęściej są to trojany SMS i trojany bankowe) było ponad 588 tysięcy użytkowników urządzeń z system operacyjnym Android na całym świecie. Wszyscy oni korzystają z aplikacji antywirusowej od Kaspersky Lab. Powyższa wartość jest sześciokrotnie wyższym wynikiem niż liczba odnotowana w analogicznym okresie rok wcześniej.

Celem ataków jest m.in. wysyłanie bez wiedzy właściciela telefonu SMS-ów na numery premium, czyli te o podwyższonej opłacie. Cyberprzestępcy często wykorzystywali oba wymienione powyżej rodzaje trojanów, które w połączeniu potrafiły kraść dane dotyczące kart bankowych, jak również nazwy użytkowników oraz hasła do usług związanych z bankowością internetową.

Źródło: Telko

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
27.38%
141 głosy
25.24%
130 głosy
27.18%
140 głosy
20.2%
104 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top