Czterocalowy iPhone 6 w planach Apple

Czterocalowy iPhone 6 w planach Apple

Sprzedaż iPhone’a 6 rośnie, a odważna decyzja Apple o zwiększeniu ekranu w swoim nowym smartfonie okazała się strzałem w dziesiątkę. Ostatnie doniesienia sugerują jednak, że gigant z Cupertino wcale nie zamierza rezygnować z czterocalowców.

Zgodnie z informacjami podanymi przez renomowany chiński portal Feng, Apple pracuje obecnie nad czterocalowym iPhonem 6, który w przyszłym roku miałby zastąpić m.in. iPhone’a 5C. Decyzja ta jest ponoć podyktowana faktem, że nadal istnieje spora grupa osób, której niekoniecznie odpowiada duży wyświetlacz i wolą pozostać wierni tradycyjnym rozwiązaniom. Poza tym istnieje kilka innych powodów, dzięki którym taka wersja smartfona ma sens.

Apple nigdy nie oferowało wielkiego wyboru. Firma decyduje co jest najlepsze dla jej klientów i takie zmiany wprowadza, jednak porzucenie standardowego, mniejszego ekranu w swoim najpopularniejszym produkcie jest bardzo ryzykownym posunięciem. Pomimo sukcesu odniesionego przez iPhone’a 6 i 6 Plus, w dalszym ciągu nie brakuje posiadaczy poprzedniej generacji smartfona, którzy nie do końca zgadzają się z obecnym stanem rzeczy. Oczywiście z czasem zostaną zmuszeni do przesiadki na nowszy i większy model, ale równie dobrze producent może wyjść im naprzeciw i przygotować wyczekiwanego przez nich, czterocalowego iPhone’a 6.

news-apple-iphone6-porównanie Czterocalowy iPhone 6 w planach AppleKolejne powody są dość oczywiste. Apple już w przeszłości osiągnęło wielki sukces z iPodami mini/nano oraz iPadami mini, więc posiadanie w swoim portfolio bardziej poręcznego urządzenia jest naturalną koleją rzeczy. Potencjalny iPhone 6 mini na pewno sprzedawałby się równie znakomicie jak jego więksi bracia. Oprócz tego jest jeszcze kwestia ceny i ujednolicenia produktów. Czterocalowy iPhone 6 mógłby zastąpić dwuletniego, obecnie najtańszego (przynajmniej na amerykańskim rynku) iPhone’a 5 oraz jego odmiany 5S/5C i tym samym stać się bardziej budżetową odmianą flagowca, przy okazji oferując podobny wygląd i zbliżone podzespoły.

Wszystko to jednak spekulacje, a na ewentualne potwierdzenie informacji przyjdzie zapewne poczekać do przyszłego roku. Tak czy inaczej, wypuszczenie na rynek mniejszego iPhone’a 6 jak najbardziej ma sens. Dzięki temu Apple mogłoby zaoferować swoim konsumentom wybór pomiędzy małym, średnim i dużym smartfonem, idąc na kompromis z użytkownikami, którzy nie są przekonani do większego wyświetlacza.

Źródło: Feng

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25.44%
58 głosy
28.51%
65 głosy
23.25%
53 głosy
22.8%
52 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top