Wiadomości

Dentysta z Alaski wyrwał pacjentce ząb, balansując na deskorolce elektrycznej

Jeśli należysz do grona osób, które drżą przed wizytami u dentysty, uważaj – zapoznanie się z tym przypadkiem może spowodować, że do stomatologa nie zaciągnie cię już żadna siła.

Seth Lookhart, dentysta z Alaski, został oskarżony o oszustwa i wykonywanie niezgodnych z prawem praktyk dentystycznych. W poniedziałek postawiono mu łącznie 17 zarzutów. Stomatolog miał wystawiać pacjentom rachunki o łącznej wartości 1,8 miliona dolarów za zabiegi, które wykonywał usypiając ich, podczas gdy czynności te nie wymagały głębokiej narkozy. Śledczy twierdzą również, że przeszukując telefon Lookharta natknęli się na pewne osobliwe nagranie, przedstawiające dentystę, który podczas zabiegu wyrywania pacjentce zęba buja się na elektrycznej deskorolce.

Dentysta = sadysta

Według oskarżenia, stomatolog wysłał wideo kierowniczce swojego gabinetu, żartując, że procedura ta odpowiada „nowym standardom opieki medycznej”. Pacjentka, która była poddawana czynności, miała zeznać, że nie wiedziała, że Lookhart wykonuje zabieg w ten sposób.

Inny – równie barwny – fragment oskarżenia opowiada o tym, że dentysta pozwolił kierowniczce swojego gabinetu Shaunie Cranford wyrwać pacjentom dwa zęby, pomimo że nie posiada ona uprawnień do wykonywania zawodu. Cranford postawiono 16 zarzutów, z których aż 10 określa ciężkie przestępstwa.

Jeśli wyrok zapadnie, dentysta spędzi do 10 lat w więzieniu, będzie musiał zapłacić wysoką karę w wysokości do 100 tysięcy dolarów oraz odszkodowania dla pacjentów o łącznej wartości do 2,5 miliona.

Source: Gizmodo
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close